Hemen Arayın

Optimal

Optimal

Optimal, zorlu hava koşullarına karşı mükemmel koruma sunan, ahşabı korurken aynı zamanda estetik görünüm katan su bazlı, opak ahşap boyasıdır. Modern teknolojiyle üretilmekte olup uzun yıllar boyunca yüksek ürün performansı ve renk dayanımı sağlamaktadır. Ahşabı güneş ışınlarının deforme edici etkilerine karşı korur. Küf oluşumuna karşı dirençli olup Visir astar ile artarlanmış yüzeylere uygulanır.

Ürün özellikleri:
* Su bazlı, alkid modifiye akrilik
* Yüksek UV dayanımı
* Opak görünüm
* Küfe karşı direnç
* Hızlı kuruma
* Yüksek performansı sayesinde bakım periyodlarının daha uzun aralıklarla yapılması
* RAL ve NCS renk alternatifleri

Kullanım alanı: 
Optimal, emprenye edilmiş ya da astarlanmış yüzeylerde kullanılabilmektedir.

Yüzey hazırlığı
Eski boya ya da ahşap koruyucuyu tel fırça veya kazıma ile kaldırın. Eski keten tohumu yağını ham ahşaba ulaşana dek temizleyin. İşlem görmemiş ham metal yüzeyleri antipas ile astarlayın. Yüzeyde kalmış eski katran ve yağlar ileride renk değişimine sebep olabilir. Yüzey kuru olmalıdır. Ürünü ve farklı dolum numaralarına sahip ürünleri uygulama öncesi karşıtırınız.

jotun-optimal-bg

Ham Ahşap
Montaj öncesi ya da hemen sonrası Visir ile tüm yüzeyleri astarlayınız. Sonrasında 2 kat Optimal uygulayınız. 3 haftadan fazla beklemiş yeni ahşabı astarlama öncesi tel fırça ile fırçalayınız. Daha uzun süre beklemiş ahşap astarlanmadan önce mutlaka  iyice tel fırçalanmalı ve temizlenmelidir.

Şeffaf Koruyucu Uygulanmış Ahşap
6 aydan uzun süre önce şeffaf koruyucu (Stain) uygulanmış ahşap, Optimal uygulanmadan önce mutlaka astarlanmalıdır. 1 yıldan uzun süredir su veya solvent bazlı bir koruyucu uygulanmamış yüzeylerde ise astarlama öncesi mutlaka tel fırça ile fırçalama ve iyi bir temizlik işlemi gerekmektedir. Çok emici yüzeyler iki kat astarlanmalıdır.

Pigmentli Koruyucu Uygulanmış Ahşap
Şeffaf bir koruyucu (Stain) ile değil, pigmentli bir koruyucu (Opaque Stain) ile önceden korunmuş yüzeyler, Optimal uygulaması öncesi mutlaka Visir ile astarlanmalıdır. Yüzeyin sağlam ve kuru olması gerektiğinden astarlama öncesi tel fırça ile fırçalama ve iyice temizleme işlemi yapılmalıdır.

Dikkat
Çiğlenme ya da yağşı riski olan veya +5oC altındaki durumlarda uygulama yapmayınız. Ahşap bitim noktalarını doyurmayı unutmayınız.

Date

Şubat 9, 2017

Category

Ahşap Serisi

Tags

alkid modifiye akrilik, hızlı kuruma, küfe karşı direnç, opak görünüm, RAL ve NCS renk alternatifleri, su bazlı, UV dayanımı